מערכות VRF

תוצאות 1 - 2 מתוך 2

מערכות VRF הן המערכות המתקדמות ביותר בעולם לקירור והן יכולות לשמש לקירור:

  • - דירות
  • - בתי יוקרה
  • - בניינים משרדיים
  • - בתי מלון
  • - אולם אירועים ועוד

החידוש במערכות מסוג זה זו העובדה שאל יחידה חיצונית אחת ניתן בפועל לחבר מספר רב של יחידות פנים. בנוסף לכך, למרות שכל היחידות מחוברות ליחידה חיצונית אחת עדיין ניתן לשלוט על כל אחת מהן בנפרד, מה שאומר שהנוחות והיעילות כאן מושלמות. אם לרגע חשבתם שלתפעל מערכות VRF זה עניין מורכב בוודאי תשמחו לדעת שלא, כיוון שכמו כל מוצר אחר בימינו, גם כאן מדובר על מוצר שמאוד ידידותי למשתמש.

התקנת מערכות VRF

אם יש משהו שיכול להשפיע על אורך חיי המערכת ועל השימוש היעיל בה, זו שאלת ההתקנה הראשונית. לכן עדיף לפנות אל המומחים בתחום ולהזמין מהם שירותי התקנה, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אצלנו בחברת "אל-חום פתרונות משולבים" תוכלו לא רק לרכוש מערכות VRF אלא גם להזמין שירותי התקנה מתקדמים בכל עת, אז למה שלא תצרו עימנו קשר כבר עכשיו?

 

 

מהי מערכת -VRF-VRV ?

מערכת VRV/VRF הינה מערכת מיזוג אוויר הפועלת עלעיקרון שינוי נפח זרימת הקירור במערכת VRV=Variable Refrigerant Volume) ). (VRF=Variant Refrigerant Flow) הינו תרגום נוסף לשינוי נפח קרר  VRFשינוי זה מתאפשר בעזרת מדחס מיוחד (Inverter ) המשנה את תפוקתו באופן רציף בהתאם לדרישת המאיידים בעזרת שינויי תדר מנוע.

זהו העיקרון: מדחס מיוחד המשנה את מהירותו באופן רציף בהתאם לדרישת המאיידים.המערכת הינה מודולארית, ומאפשרת להשתמש בו זמנית במספר רב של יחידות מאיידים,המחוברות ליחידת עיבוי אחת.נוחות בניגוד למזגנים רגילים, מערכות VRV שומרות על טמפרטורה קבועה,ללא סטיות, ויוצרות נוחות תרמית מקסימאלית בכל פינה בחלל הממוזג. במילים אחרות – תשכחו מטמפרטורה עולה ויורדת ומשינויים תכופים. כל הזמן, בכל החדר – אותה טמפרטורה.שקט הפעולה השקטה של יחידות הפנים ושל יחידות החוץ, הינה אחד היתרונותהבולטים של שיטת VRV . רחש יחידות הפנים מסתכם בכ- 28 דציבלים, רמה הנמוכה מרחש הנוצר ע"י מאוורר של המחשב האישי.

 מגוון פיקודי קיר, שלטים ובקרים מרכזיים מאפשרים שליטה פשוטה ונוחה על כל היחידות הפנימיות מתוך החלל הממוזג עצמו וגם שליטה מרחוק. המערכת הזו יכולהלהשתלב בכל מערכת בקרה, כולל מערכות "הבית החכם" המתקדמות ביותר.נוחות בניגוד למזגנים רגילים, מערכות VRV שומרות על טמפרטורה קבועה,ללא סטיות, ויוצרות נוחות תרמית מקסימאלית בכל פינה בחלל הממוזג. במילים אחרות – תשכחו מטמפרטורה עולה ויורדת ומשינויים תכופים. 

כל הזמן, בכל החדר – אותה טמפרטורהגמישות אחד היתרונות הבולטים של מזגני ה- VRV הינו הגמישות:גמישות בהתקנה: הגיוון בסוגי יחידות האיוד מאפשר התאמה מושלמת למגבלות המיקום ותכנון האדריכליבחללים הפנימיים.  הממדים החיצוניים הקטנים של  יחידות העיבוי מאפשרים להתקיןאותן במקומות נוחים או בשטח ההיקפי של הגג – מה שמאפשר לפנות את הגג למטרות חשובות יותר.

כמו כן  אורך צנרת הגז של עד 150 מטר, והפרשי הגובה של עד 50 מטר בין המעבה לבין יחידת הפנים הקיצונית מאפשרים מציאת מיקום נוח עבור יחידות העיבוי, בכל תנאי,בבתים פרטיים כמו בבנייני משרדים וכיו"ב.

מגוון יחידות:12 סוגים שונים של יחידות פנים מאפשרות יצירת 72 דגמים המבטיחיםשילוב לכל ארכיטקטורה ולכל גודל חלל.גמישות בטמפרטורה החיצונית:רק את מזגני VRV ניתן להתקין גם באזורים עם תנאי מזג האוויר קשים.מזגני VRV מיועדים לתפקד באופן תקין בקירור בתנאי חוץ של עד  °C 45, ויכולים לחמםללא סכנת קפיאה בטמפרטורות חוץ נמוכות של עד  °C 20-.גמישות בהוספת והורדת יחידות:גמישות מערכות  VRVמתבטאת גם ביכולת המערכת לגדול ולהתפתח יחד עם התקדמותהפרויקט, וזאת ע"י הוספת מודולים נוספים, ללא הגבלה, וללא שינויים במערכות שכבר הותקנו.גמישות מיוחדתVRV יכול לחמם חלל אחד ולקרר אחר בו זמנית:יכולת בולטת נוספת של מערכות VRV היא לקרר ולחמם בו זמנית מכלולים פנימיים שונים,הקשורים לאותו מעגל גז, תוך השגת יעילות אנרגטית מדהימה (cop£6.5 ). מערכת מסוג זה נקראת Heat Recovery והיא מתאימה במיוחד לבניינים, בהם פרופיל השימוש דורש קירור וחימום בו זמניים, כדוגמת חדרי מחשב, מלונות וכו'.חיסכוןבזכות מדחס ה- INVERTER , המערכת מספקת את התפוקה המדויקת בהתאם לדרישה המסופקת באופן רציף למדחס. כתוצאה מכך, גם האנרגיה נצרכת בהתאם לדרישה,מה שמאפשר להקטין את צריכת החשמל הכוללת עד כ- 50% , בהשוואה למערכות מיזוג אווירהקונבנציונאליות. כמו כן, מערכת הבקרה מונעת התנעה של מספר מדחסים בו זמנית,מה שמקטין את זרם ההתנעה הכולל של המערכת.התקנה ואחזקההתקנת מערכות VRV אינה שונה בהרבה מהתקנת מזגנים אחרים. כל יחידות הפנים מחוברות למעבה ע"י צנרת גז ומפצלים מיוחדים, המסופקים ע"י היצרן. אחזקת המערכת הינה קלה ונוחה. המדחסים הם מדחסי Scroll ולכן אין צורך בשרות למדחסים, וכל מדחס מהווה חלק קטן יחסית ממערכת כולה,ובמקרה הצורך ניתן להחלפה נוחה ומהירה.החזר ההשקעהמערכת VRV לכאורה יקרה ממערכות רגילות, אך זאת למראית עין בלבד. עלויות ההקמה הגבוהות יחסית מוחזרות תוך מספר שנים בודדות בעלויות הנמוכות של האחזקה השוטפת וצריכת החשמל המופחתת בהשוואה למזגנים הרגילים.עם הזמן, בהמשך למעבר של כל מערכות מיזוג האוויר לגזים ה"ירוקים", פערי המחיריםבין מערכות VRV לבין מזגנים הקונבנציונאליים צפויים להצטמצם באופן משמעותי.